zenouvsemismysly@gmail.com Facebook Objednat knížku

Trojkřest v Plzni 20.-21.11. 2018

01.12.2018

Po Olomouci, Praze a Chomutově jsme se vydaly s knížkou do města, kde žije Len, tedy do Plzně. A protože Len má nejen v Plzni spoustu přátel, rozhodly jsme se využít čas a zorganizovat naše autorské čtení s výstavou obrázků hned na třech místech. Pojďme si stručně přiblížit, jak to probíhalo.

20. listopadu jsme plzeňskou šňůru zahájily rozhovorem pro Český rozhlas Plzeň, kam jsme byly pozvány díky Markétě Košanové ze státní a vědecké knihovny. Té tímto moc děkujeme za veškerou pomoc. Rozhovor to byl hravý a milý, kdo neslyšel, nejdete jej v sekci Novinky. Moderátorovi Stanislavu Juríkovi děkujeme za záludné dotazy, vtip a chlapský úhel pohledu. Sérii křtů jsme zahájily v pět hodin odpoledne v již zmíněné vědecké knihovně. Lidí se nesešlo příliš, ale atmosféra byla příjemná a komorní, navíc – jak ráda zdůrazňuju a myslím to zcela upřímně – po Chomutově si vážíme každého člověka, který se na naši akci vypraví. Kmotra knihy, herečka Štěpánka Křesťanová, sice mírně podcenila přípravu a dvakrát mě během odpoledne přejmenovala na Markétu Strýcovou:), ale dějí se i horší věci… Moderování akce pojala po svém a s Len na to budeme rozhodně vzpomínat. Podívat se mimo jiné přišel i plzeňský herec, režisér, moderátor a zpěvák Vilém Dubnička s dětmi, z čehož jsme měly radost, a také skvělá žena – soudkyně Daniela Jeřábková, která bude mít pro naši knihu ještě zásadní význam, ale nepředbíhejme! Křest nakonec proběhl v poklidu, po závěrečné písničce Jednou řekl mi táta můj, jejíž refrén si hosté s chutí zazpívali se mnou, jsme se všichni usadili v pohodlných sedačkách, povídali si a bylo nám dobře.

V osm hodin večer jsme pokračovaly v útulné malé kavárně Il Mio Caffé, která byla nakonec zaplněna do posledního místa. Kromě ukázek z knížky, obrázků a písniček si mohli hosté vychutnat také lahodnou kávu a famózní zákusky a dortíky všeho druhu. Za zázemí a veškerou vstřícnost děkujeme majitelce Martině Mikolášové a jejímu týmu. Len si zaslouží veliký dík a chválu za to, že ji napadlo poprosit o pokřtění knížky svou dlouholetou kamarádku, plzeňskou soudkyni Danielu Jeřábkovou. Žena to překrásná, moudrá a charismatická, která však měla tři podmínky – kniha se jí musí líbit, nesmí být feministická a musí jí být sympatická autorka:) (To jako já! Haha.) Naštěstí vše prošlo a nutno říci, že Daniela se připravila naprosto bravurně a dokonale, včetně překvapení v podobě numerického rozboru našich dat narození a zdůraznění toho, jak jsme s Len propojeny a jak mé psaní a její malování souzní v jeden celek. Prý jsme jing a jang! A dokonce už prý umí některé mé básně téměř nazpaměť, jak cvičila doma poctivě přednes:) Publikum se ukázalo být i skvělým sborem a při několika písničkách si se mnou zazpívalo také. Knížky šly na dračku, tak jsme rády, že letos nejspíš trochu pomůžeme Ježíškovi (kdo by taky rád a ještě nestihl, ozvěte se na mail:)) Odcházely jsme spokojeny a dobře naladěny něco před půlnocí. Skvělé to bylo a děkujeme!

Závěrečná akce v Plzni se konala 21.11. v zázemí kosmetického studia U Lazebnice z Ráje, kde se nás i přes zcela ucpanou Plzeň a dopravní kolaps sešlo pěkné číslo. Všem ženám i přítomným mužům moc děkujeme za účast. Bylo nám rovněž velkou ctí, že se role průvodkyně knihou a kmotřičky ujala spisovatelka Markéta Čekanová, žena to nesmírně sympatická, milá a elegantní, které patří náš velký dík. Kdo má knížku doma, tak ví, že jedna z básniček se jmenuje Lazebnice – není to náhoda, tato básnička vznikla na míru pro tento salon a jeho skvělou majitelku Věru Jindrovou a její zvětšenina i s Lenčiným obrázkem už visí v salonu nad krbem. Po programu jsme s Len odpovídaly na spoustu zvídavých dotazů a mě moc potěšila jedna paní dotazem, kde si může stáhnout a poslechnou mé písničky, protože se jí moc líbí. Vzhledem k tomu, že tento dotaz nezazněl poprvé, budu to muset vzít zodpovědně a něco Vám natočit a umístit sem na stránky. Kdy to bude, nevím, ale slibuji!

A na konec – v Plzni se na nás přišel podívat rekordní počet lidí a prodalo se i nejvíc knížek. A to si neumím představit, kdyby přišli opravdu všichni známí a kamarádi Len – pozvánek prý totiž rozeslala přes 400! 🙂 Děkujeme!

Veškeré fotky najdete v sekci fotogalerie.:)